QUI SOM?

Giseafe modificada

El Grup d’Investigació Social i Educativa de l’Activitat Física i l’Esport va iniciar la seva activitat de recerca ja al 1992 en el marc del Laboratori d’Investigació Social de l’INEFC Barcelona. Des d’aleshores, el grup ha anat creixent i incorporant persones d’altres centres, de manera que actualment, el GISEAFE, seguint amb la filosofia establerta des dels seus orígens, està format per més de 30 persones que, per la seva formació, aporten coneixements molt diversos que troben en l’educació física i l’esport el seu comú denominador, com són: la pedagogia, la sociologia, la història, la didàctica, la psicologia, el dret, la gestió, o la política, a més a més dels propis i específics de l’educació física i les ciències de l’activitat física i l’esport.

Aquest caràcter interdisciplinari, que podríem considerar imprescindible tenint en compte la pròpia idiosincràsia i complexitat de l’educació física i l’esport, es fa present en la majoria de projectes i recerques que es desenvolupen en el sí del grup. Dins de les dues grans línies d’investigació del grup, s’aborden diferents temàtiques específiques, en la majoria de les quals ja es compta amb una llarga trajectòria investigadora, tal i com es descriu en l’apartat de  línies de recerca.

A continuació es presenten els i les integrants del GISEAFE, així com les persones que hi col·laboren, i les seves àrees de treball:

SSoler Coordinadora del grup: Dra. Susanna Soler Prat
Educació Física al sistema educatiu – Gènere en l’educació física i esport – Valors, educació física i esport – Multiculturalitat, inclusió social i esport – Educació per la salut – Història de l’educació física i l’esport
Mail: ssoler@gencat.cat
Past-IP: Dra. Núria Puig Barata
Organitzacions i gestió de l’esport  – Emocions en l’esport – Esport, territori i sostenibilitat – Gènere en l’educació física i esport – Mercat de treball i esport – Història de l’educació física i l’esport
Mail: nuriapuiginefc@gmail.com
Investigador emèrit: Dr. Joan Riera Riera
Aprenentatge d’habilitats esportives i psicologia de l’esport
Mail:  jriera@gencat.cat
 FFonollet Investigador emèrit: Dr. Feliu Funollet Queixalós
Aprenentatge d’habilitats esportives- Emocions en l’esport – Esport, territori i sostenibilitat
Mail:  feliufuno@gmail.com
 ?????????????????????? Sr. Agustí Boixeda de Miquel
Esport, territori i sostenibilitat – Organitzacions  
Mail: aboixeda@gencat.cat
Dr. Joan Carles Burriel Paloma
Organitzacions i gestió de l’esport  – Educació per la salut- Esport i territori 
Mail: jcburriel@gencat.cat
  Dr. Andreu Camps Povill
Organitzacions i gestió de l’esport  – Dret esportiu – Mercat de treball i esport
Mail: acamps@inefc.es
  Dr. Gabriel Daza Sobrino
Aprenentatge d’habilitats esportives 
Mail: gdaza@gencat.cat
Dra. Estela Inés Farías Torbidoni
Esport, territori i sostenibilitat – Organitzacions i gestió de l’esport
Mail: estela.farias@cag.es
Dr. Gonzalo Flores Aguilar
Educació física al sistema educatiu – Multiculturalitat, inclusió social i esport – Valors, educació física i esport
Mail: gfaguilar84@hotmail.com
  Dr. Domingo Blázquez Sánchez
Educació Física al sistema educatiu
Mail: dblazque@gencat.cat
BGomila Dra. Betlem Gomila Serra
Aprenentatge d’habilitats esportives – Educació per la salut – Emocions en l’esport  – Organitzacions
Mail:  betlemgomila@hotmail.com
 CGonzalez Dr. Carles González Arévalo
Educació Física al sistema educatiu – Organitzacions – Valors, educació física i esport – Educació per la salut 
Mail: cargonzalez@gencat.cat;
 JHernandez Dr. Javier Hernández Vázquez
Activitat Física i esport adaptat- Educació Física al sistema educatiu
Mail: jhernand@gencat.cat
EIngles Dr. Eduard Inglés Yuba
Esport, territori i sostenibilitat – Organitzacions – Emocions en l’esport  – Mercat de treball
Mail:  eduard.ingles@gencat.cat
Foto Vicente Dr. Vicente Javaloyes Sanchís
Organitzacions i gestió de l’esport – Dret esportiu
Mail: vjavaloyes@inefc.udl.cat
lleixà petita Dra. Maria Teresa Lleixà Arribas
Educació física al sistema educatiu – Gènere en l’educació física i l’esport – Multiculturalitat, inclusió social i esport – Valors, educació física i esport
Mail: teresa.lleixa@ub.edu
la foto Dr. Carlos Alexis Matus Castillo
Organitzacions i gestió de l’esport
Mail: carlosmatus18@gmail.com
Dra. Jannick Niort
Activitat Física i esport adaptat- Educació Física al sistema educatiu
Mail: jniort@gmail.com
  Dr. Javier Olivera Bertrán
Educació Física al sistema educatiu – Història de l’educació física i l’esport – Esport, territori i sostenibilitat
Mail:  jolivera@gencat.cat
 Maria Prat Dra. Maria Prat Grau
Educació Física al sistema educatiu  – Valors, educació física i esport – Gènere en l’educació física i l’esport – Multiculturalitat, inclusió social i esport
Mail: maria.prat@uab.cat
Dr. Jordi Seguí Urbaneja
Dret esportiu – Esport, territori i sostenibilitat
Mail:  jsegui@inefc.es
 solanelles_fotoFSD2 Dr. Francesc Solanellas Donato
Organitzacions i gestió de l’esport
Mail: fsolanellas@gencat.cat
Dr. Xavier Torrebadella Flix 
Història de l’educació física i l’esport
Mail:  xtorreba@gmail.com
C.Ventura. Dr. Carles Ventura Vall-llobera
Aprenentatge d’habilitats esportives i psicologia de l’esport – Educació Física al sistema educatiu – Educació per la salut – Valors, educació física i esport
Mail: carlesventura@gencat.cat
Dra. Anna Vilanova Soler
Organitzacions i gestió de l’esport – Emocions en l’esport  – Esport, territori i sostenibilitat – Gènere en l’educació física i esport – Mercat de treball i esport
Mail:  anna.vilanova@gencat.cat
f1 Dr.Víctor Labrador Roca
Activitat Física i Esport Adaptat – Educació Física al sistema educatiu – Inclusió esportiva, Trastorns d’aprenentatge
Mail: vlabrador@gencat.cat
Mary-Giseafe Dra. Mary Mahmoud
Gènere en l’educació física i esport – Organitzacions i gestió de l’esport
Mail: mary_mahmoud7@yahoo.com
Dra. Pedrona Serra Payeras
Gènere en l’educació física i esport
Mail:  pedronaserra@gencat.cat
Dr. Rafael Tarragó García
Organitzacions i gestió de l’esport
Mail: rtarragog@gencat.cat
Babí, Joan_INEFC Personal Investigador en Formació: Sr. Joan Babí Lladós
Esport, territori i sostenibilitat
Mail: jbabi@gencat.cat
Ingrid Hinojosa Personal Investigador en Formació: Sra. Ingrid Hinojosa Alcalde
Gènere en l’educació física i esport
Mail: ihinojosa@gencat.cat
Clara Teixidor Batlle Personal Investigador en Formació: Sra. Clara Teixidor Batlle
Educació per la salut
Mail: cteixidor@gencat.cat
Personal Investigador en Formació: Sr. Pau Mateu Samblás
Organitzacions i gestió de l’esport
Mail: pmateu@gencat.cat
Laura Carbonero Personal Investigador en Formació: Sra. Laura Carbonero Sánchez
Educació Física al sistema educatiu – Valors, educació física i esport – Gènere en l’educació física i l’esport – Multiculturalitat, inclusió social i esport
Mail: Laura.Carbonero@uab.cat
NuriaPol Personal Investigador en Formació: Sra. Núria Pol Vilagrasa
Dret esportiu
Mail: npol@inefc.es
clip_image001 Sr. Jordi Viñas
Organitzacions i gestió de l’esport – Mercat de treball i esport
Mail:  jvinas@itik.cat
?????????? Col·laborador: Sr. Adrià Martín
Organitzacions i gestió de l’esport – Activitat física i esport adaptat
Mail: adrianmartlop@hotmail.com
Col.laborador: Dr. Xavi Camino Vallhonrat
Esport i territori, inclusió social i esport
Mail:  xavi.camino@hotmail.com
Col·laborador: Sr. Jaume Casamort Ayats
Educació física a secundària
Mail:  jcasamort@gencat.cat
Col·laboradora:  Sra. Meritxell Monguillot Hernando
Educació física a secundària
Mail: tritxell@hotmail.com
Marta Pérez Col·laboradora: Dra. Marta Pérez
Organitzacions i gestió de l’esport – Gènere en l’educació física i l’esport -Mercat de treball i esport
Mail:  marta.perez.villalba@gmail.com
Col·laborador: Sr. Antonio Moreno Ruiz
Mail: moreno@gencat.cat
Col·laboradora: Dra. Kheira Nasri 
Multiculturalitat, inclusió social i esport
Mail:  knasri@gencat.cat
Dr. Daniel Aragonés Niño
Esport i sistemes complexes
Mail: danielaragones2003@hotmail.com

Han estat membres del grup de recerca GISEAFE en el període 2009-2013:

Dra. Natàlia Balagué Serre
Esport i sistemes complexes – Aprenentatge d’habilitats esportives – Emocions 
Mail: nbalague@gencat.cat
  Dra. Anna Bofill Ródenas
Activitat Física i esport adaptat- EF a secundària: EF adaptada – Educació per la salut 
Mail: abofill@gencat.cat
Dra. Mercè Mateu Serra
EF a secundària: expressió corporal, etc.- Educació per la salut
Mail:  mercemateu@gencat.cat

A l’any 2009, el grup va obtenir el reconeixement de la Generalitat de Catalunya com a Grup de Recerca Singular (2009 SGR 1548) i finançament. Des d’aleshores, la dinàmica ha estat la del creixement i la consolidació com a grup de treball, de manera que en aquest nou període (2014-2016), el GISEAFE arriba a la trentena de membres gràcies a la formació de nou personal investigador, a la inclusió progressiva de nous investigadors i investigadores, i també a la recent incorporació de nous membres que li donen també un caràcter interuniversitari, ja que incorpora membres de l’INEFC Barcelona, l’INEFC Lleida, la Facultat de Formació de Professorat de la U. de Barcelona, la Facultat de Ciències de l’Educació de la U. Autònoma de Barcelona, o la Fundació Universitària del Bages.

%d bloggers like this: